הדפסה על פי דרישה

הדפסה על פי דרישה מאפשרת להדפיס ספרים במספר העותקים הרצוי, באיכות המבוקשת ובעלויות נמוכות יחסית

 

למרות שבימינו אפשר למצוא ולרכוש כמעט כל ספר באינטרנט, ישנם לא מעט אנשים שאוהבים לקרוא ספרים מודפסים. לכן ספרים הם עדיין מוצר מבוקש ובהמשך לכך גם שירותי הדפסת ספרים. הדפוס הדיגיטלי הביא אל הענף את בשורת ההדפסה על פי דרישה ובתי הדפוס מסוגלים להציע שירותי הדפסת ספרים בהיקפים שונים ובעלויות נמוכות יחסית. לא משנה אם מדובר בהדפסת ספר בבאר שבע או הדפסה של מאתיים וחמישים ספרים בנהריה, כל מי שכתב ספר יכול ליהנות מהשירות ובקלות.

 

ישנם לא מעט אנשים שכתבו ספרים ומבקשים להוציא אותם לאור באופן שאינו מסחרי. הדפסה על פי דרישה מאפשרת להם להדפיס את היצירה שלהם במספר העותקים, באיכות ובפורמט המתאימים לתקציב שבידם.

 

הדפסה על פי דרישה מאפשרת להדפיס מהדורה מצומצמת של ספר שיצא לאור באופן מסחרי ונמכר בחנויות, על מנת להציע אותו במסגרת אירוע מסוים. כך, למשל, ישנם לא מעט סופרים-מרצים שמבצעים סבבי הרצאות לאחר שכתבו ספר. באותן הרצאות נהוג להציע עותקים מודפסים למכירה, כשבמקביל הסופר-מרצה חותם על העותקים של המשתתפים באירוע.

 

האפשרות להדפיס עותקים בודדים של ספרים, בהתאמה אישית ובתקציב נמוך יחסית הפכו את החלום למציאות: רבים שחלמו לכתוב ספר ולהוציאו לאור יכולים לעשות זאת בקלות. בעוד שבעבר הדפסה של ספר הייתה לרוב נחלתם של מעטים; מי שכתביהם התקבלו בהוצאות ספרים או מי שהיו בעלי אמצעים.